Töö otsimine

IntervjuulMida selga panna? Selle küsimuse esitavad tavaliselt endale naised, kui minnakse peole. Kuid sama küsimuse peaks aga esitama endale ka tööintervjuule minnes. Ja mitte ainult naised, vaid ka mehed, sest riietus mängib väga tähtsat rolli esmamulje kujundamisel. Intervjueerija annab esimese hinnangu just tööotsija väljanägemise põhjal.

Loe edasi »

curriculum vitaeLisaks CV-le peaks tööle kandideerimisel kirjutama tööpakkujale ka kandideerimisavalduse. See võimaldab sul kasutada oma kirjutamisoskust ning anda tööandjale teada, millisele ametikohale kandideerid. Samuti saab lühidalt põhjendada sobivust pakutud ametikohale ning lisada ka midagi täiendavat.

Loe edasi »

Eneseskindlus vajab kasvatamist (2)

Enesekindel-meesMeil kõigil on elus hetki, mil enesekindlus hakkab kaduma. Sellistest olukordadest jagu saamiseks on aga vaja kasutada õigeid meetmeid. Eriti langeb inimese enesekindlus, kui ta otsib tööd ja peab kogema mitmeid äraütlemisi. Enesekindlust on samuti vaja, et tööl edukalt hakkama saada.

Loe edasi »

SegadusesInimesed kasutavad omavahel lävimiseks mitte ainult sõnu, vaid ka sõnatut keelt, milleks on miimika, liigutused, poosid ja silmside. Väga suure osa vestluses omandatavast infost saadakse žestide ja miimika kaudu. Terviksõnum koosnebki sõnalisest osast, hääletoonist ja visuaalsest osast. Seega ei ole ainult oluline, mida me räägime, vaid kuidas me räägime.

Loe edasi »